At least I tried ...

31. července 2016 v 1:13 | Bětuš |  | Admin & Site |

A je to zase tady...

Vždycky, když si řeknu, že se tomu tady začnu více věnovat ať víte, že vůbec žiju, tak se vždycky něco podělá. S každým dalším pokusem to jde více do háje. Už jsem vážně jako ta ohraná deska, která leží v rohu, protože už předem víte, co na ní bude a jak zvuková stopa bude znít.

Pokusím se to vzít od začátku. Sice jsem to tady nepsala, ale našla jsem si práci. Šlo o zkrácený úvazek na 5 hodin v jedné tiskárně, jako obsluha kopírek, tiskáren, laminovačky a spoustu dalších, i když se jednalo o menší firmu. Ze začátku jsem byla naprosto nadšená, že jsem si našla něco a mám možnost ukázat, co ve mě je. Hlavně se naučit něco nového, co jsem do té doby nemohla. Ale postupem času ze mě to nadšení začalo opadat více a více. Komunikace s nimi začala docela váznout. Když potřebovali ať příjdu, tak jsem šla, ale jakmile já po nich chtěla názor, tak odbíhali od tématu jak to jenom šlo. Poté nastal čas dovolené kolegyně, která mě zaučovala a tak mi řekli, že po tu dobu dovolené tam být nemusím, což jsem i uvítala ať si odpočinu, protože v těch největších vedrech tam být bylo na chcípnutí, ale bohužel taková práce se odvíjela od počasí. Dovolená skončila a s tím i mé více jak dvou měsíční zaučování tam, žádná smlouva a ani peníze v dohledu, protože vše šlo na "osobní čas" to zaučení. Důvod proč mě tam nechtěli byl ten, že si našli někoho jiného, kdo jim prý vyhovoval více (tedy přesněji šéfovi, který mi za celou dobu řekl "dobrý den" 2x a jinak mě neviděl, takže super výmluva) a nechtěli ať o tom vím přitom přímo předemnou brali životopisy dalších zájemců a neustále aktualizovali inzeráty. Pár dnů zpátky jsem se dívala na nabídky a opět hledají nového člověka. Na odstřelení tohle...

Jak si nemá potom člověk přijít na nic a hlavně trapně před zrakem pracáku, kde příjdu a vždycky říkám to samé "ten se neozval, tam to nevyšlo, tam mi nedali šanci" atd. Tohle všechno by možná nebylo tak nejhorší jako ten pocit, který se začne člověka zmočňovat - neúspěch, selhání a deprese. Upřímně, mé nároky na práci jsou mizivé a sebevědomí je snad už na bodu mrazu. S takovou ze mě bude i nehorázný pesimista, který už ničeho nedosáhne.

Ze srandy jsem zkoušela i místo grafika v jednom čtvrtletníku. Byli z mých prací nadšení a ten, co se mnou vedl pohovor říkal, že on by mě bral hned a to ne jenom na práci na tom magazínu, ale i jako klasického zaměstnance. Teď v pátek skončilo výběrové řízení, ale zatím se nikdo stále neozval a už tomu nedávám ani šanci, kdo by se i divil.

Doma je to jak na horské dráze. Jednou jsou všichni v pohodě a potom jsou dny jako před týdnem, kdy jak mě, mámě, tak i tátovi bylo tak blbě, že jsme celou dobu jenom spali a byli slabí jak mouchy. Mamka na tom byla nejhůře a skončila až v nemocnici, kde zůstala přes noc. Já se z toho dostala do 2 dnů, i když žaludek ještě pár dnů podrážděný byl, tak jsem měla lehčí dietu. Táta byl na tom nejlépe, toho bolela jenom hlava a trochu břicho, takže nezvracel jako já s mamkou a necítil se tak slabě nebo neměl zimnici. Nejvtipnější na tom je, že nikdo nejedl to stejné jídlo nebo tak, takže doteď nevíme z čeho to bylo, ale jsem ráda, že je to za náma.

Jediná pozitivní zpráva je snad ta, že jsem měla před měsícem menší "dovolenou" v podobě výletu do Prahy, kam jsme jeli s přítelem na otočku, abychom se podívali na výstavu Salvadora Dalího, Andyho Warhola a Alfonze Muchy. Celé expozice se dělily na 3 patra a v každém byl jeden umělec, což se mi líbilo, protože tam bylo více prostoru i pro velké či neznámé exponáty, které jsem dříve neviděla. Pokusím se sepsat o tom výletu článek a vylíčit jak to celé probíhalo :)

Takže to by bylo menší shrnutí toho, co se v poslední době událo u mě. Jak jste na tom byli či jste Vy? Máte alespoň Vy nějaké pěkné zážitky z prázdnin? :)
 


Komentáře

1 Bad Girl Bad Girl | E-mail | Web | 1. srpna 2016 v 7:52 | Reagovat

Jééé, Bětuš, hrozně ráda tě tady zase vidím.

S tou prací je to ale už fakt neskutečný. Jenom mě tak napadlo, nezkoušela si třeba práci ve fabrice nebo třeba pomocníka v kuchyni? Vím, že pro tebe s maturitou to není ono, ale bylo by to alespoň něco, třeba jen dočasně, než by sis našla něco lepšího. Co jsem se tak dívala, tak to shánějí pořád. Nechci si ani představovat, jak hrozný to musí být a nedivím se, že z toho máš deprese. I nadále ti budu držet palce, ať se to zlepší a máš už klid. Zasloužíš si to... :)

Jinak, ten článek o výletu bych uvítala.. budu se na něj těšit. Už jen podle těch umělců to muselo být super! :)

Jinak já mám pěkný zážitky... no vlastně nemám :D jsem každý den v práci, takže tak nějak.

2 Ennie Ennie | Web | 1. srpna 2016 v 9:24 | Reagovat

Ahoj Bětuš, děkuji za komentáře. Skupinu Amaranthe určitě vyzkouším - vím, že existuje, ale jestli jsem od ní něco víc slyšela netuším. Skillet…teď vážně uvažuji, že půjdu na jejich brněnský koncert a na nové album jsem taky zvědavá! :) To srovnávání s tvým bráchou - naprosto chápu, že Tě to štve. Vyberou jenom to, co se jim hodí a jak píšeš, že dělal problémy atd, tak to prostě zazdí...

S tou tiskárnou mě to mrzí :(, možná to takhle dělají pořád? Jakože vezmou někoho na zaučení a pak berou dalšího? A pokud vzali někoho jiného, tak to zřejmě byl šéfův známej - ikdyby to bylo nemehlo, tak má prostě přednost, což je děsně na prd :(.

Ten grafik, to by nemuselo být špatné, ne? Ale zase se něco může posrat no. Uvidíš, třeba se ještě ozvou ;).

Kdyby vyšel ten článek s výstavami, tak by to bylo super :). Ráda si o tom přečtu.

Já a prázdniny? No představovala jsem si je dost jinak, říkala jsem, že kdyby mi vyšla alespoň polovina věcí, tak to budou dost nadupané prázdniny. Nakonec běhám po doktorech (takže jsem zamítla i brigádu) a vyšlo mi pár akcí po Brně a pak jsem byla ve Vídni - kam jsem měla jet se dvěma kamarádkami, ale jela jen jedna. Takže asi tak. A před prázkami jsem skončila s jedním oborem. Říkala jsem si, že by to nemělo cenu se s tím srát, když diplom bych pak stejně nejspíše nevyužila. Takže si snad najdu nějakou brigádu u studia. Uvidíme no.

Doufám, že už najdeš nějakou stálou a fajn práci :).

3 sarushef sarushef | Web | 2. srpna 2016 v 12:23 | Reagovat

Tak to je docela šílený zacházení :(

4 sarushef sarushef | Web | 2. srpna 2016 v 12:24 | Reagovat

Ale grafika ještě určitě zkus, myslím, že s tvými schopnostmi se najdou místa, kde by tě brali všema deseti :)

5 Usher Usher | Web | 2. srpna 2016 v 22:22 | Reagovat

Jéééjda... už ani nevím, co na to napsat. :/ Je mi líto, že máte pořád něco s tím zdravím. Je docela podivné, že jste každý jedl něco jiného a i přesto se stalo tohle. Možná to bylo z vedra? Nevím... mamka má taky občas nevolnost z vedra. :)
Teda z tou prací je to ale už hodně divné teda! Když si mi říkala, že budou zkoušet i někoho dalšího, říkal jsem si, že je to blbost, že spíše zkouší tebe, co ty na to... ale očividně ne. Svině. :P Ale třeba by ti mohl vyjít ten grafik, jak píšeš. To by nemuselo být špatné. :)

A o tvé dovolené v Praze jsem sice slyšel, ale článek pro připomenutí by vůbec nemusel být od věci. :)

PS1: K tomu, cos psala u mě, mě se ten song od Britney ale taky moc nelíbí :-D Proto jsem psal, že bych ho radši slyšel v podání Seleny...

PS2: Prázdniny nemám, tak nemohu psát o tom, jaké je mám. :D Ale je teď celkem dost práce. A byl jsem v tom Miláně a na Beyoncé, ale to jsem psal i na blog. :) Jinak ani nic.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama